IS-2 in Berlín 1945 3. část

5. dubna 2015 v 16:33 | Marek Zindulka |  Pracovní postupy
Aby jste neřekli, že nic nedělám, tak jsem tu s novým článkem a kouskem postupu na mé diorámě z Berlína 1945. Měl jsem dost času na přemýšlení a tak jsem si celou diorámu zkusil načrtnout na papír jelikož jsem zjistil, že se mi na diorámě objevilo hluché místo a tak jsem přemýšlel čím ho vyplním. Jak jsem prohlížel internet uviděl jsem nádhernou fotku jak ruský voják vytahuje za límec německého vojáka z kanálu a hned jsem si tuhle scénu musel do své diorámy zakomponovat. A aby toho nebylo málo před tuhle dvojku dám nervózního ruského důstojníka, který mu míří pistolí přímo mezi oči, říkal jsem si, že použiji i německý kettenkrad. Podložku jsem nechtěl rovnoběžnou to je skoro to nejhorší co může být ulice rovnoběžná s okrajem podložky. Vyrobil jsem si rohové schody, aby zde byl výškový schod, protože ulice je dokonale rovná a mě se líbí výškové rozdělení diorámy proto jsem použil i lampu a již zmiňované schody.
Figurky jsou ze začátku po surfu a pak základní odstín. U jednoho vojáka už jsou skoro vystínované kalhoty.
Berlín byl velice rozbombardován proto byly všude sutiny a mrtvoly.


zatmelené shody z balzyJelikož jsme ve městě a to zrovna v Berlíně hodí se lampa zábradlí či dokonce lavička, ale to ještě uvidím jestli ji tam dám.


Porovnání diorámy zatím vše jde dobrým směrěm

Moc se mi líbila tahle dvojka a tak jsem si řekl nesmí chybět v mé diorámě


nic není hotové zatím v první fázi a po surfu

Vzdávající se němec, který půjde směrem z metra.

Tady už Rusák, který ukazuje na němce ať se vzdá a pohne si směrem k nim.


Rusáci, kteří kryjí záda svému kamarádovi, který popohání němce a zároveň kontrolují zajatce jestli nekuje nějaký pytle.

Tankán také v surfu ještě se musí pořádně doladit zbavit se spojovacích rovin a další maličkosti...

Je ještě co brousit a škrabat nožem

bloudil jsem po e-shopech a našel tam tuhle sestavu od Academy. Německý Kettenkrad by se mohl celkem hodit do této diorámky, tak jsem ho postavil s menšími úpravami. Možná ho tam ani nedám a použiju ho někde jinde.Academka se s tím moc nemazlila pásy a kola dohromady, tohle bohužel moc nevylepším :( Na hnací kolo dodělám ozubení a na viditelné pásy vyvrtám díry do kterých má zapadnout ozubení.

nemá ani moc pěkných detailů, proto jsem je po domácku ztvárnil

je to opravdu prďolín.

tady už přidělané zpětné zrcádko, páky, destičky a drát, který jde k zvonku aspoň tak jsem to nějak poznal z dobových fotografií.

zatmelené boky kde vznikla velká mezera to se mi nelíbilo potřebovalo to zatmelit.ještě si s tím více pohraji a pak půjde do Surfu.

A tady se už jde na figurky


Natřená uniforma základní barvou teď se přejde na tmavé a světlé stíny.
Zde už vystínované kalhoty v příštím díle se vrhnu na barvení Kettenkradu a dodělání figurek.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | Web | 6. dubna 2015 v 12:17 | Reagovat

Člověče pěkně jedeš. Práce odsýpá, a vypadá to dost dobře. Myslím, že v závěru tu budeme mít další krásnou diorámu. Držím palce, a těším se na další díly. Zatím parádní progress. ;-)

2 Marek Zindulka Marek Zindulka | Web | 6. dubna 2015 v 21:10 | Reagovat

[1]: Snažím se, aby to byla špička včera jsem natřel celtu a batoh co má na zádech, jedu pomalu. Navíc čekám na pigmenty od Migu hned je chci použít na toto dioráma :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama